Co robić na Zanzibarze?

Chociaż na pierwszy rzut oka Zanzibar wygląda jak mała wyspa, to jednak jest to dalekie od prawdy. W rzeczywistości konieczne jest wcześniejsze przygotowanie wyjazdu, aby móc odwiedzić główne miejsca ukryte na tej wyspie.

Stone Town

Stone Town jest główną atrakcją turystyczną Zanzibaru i jednym z najlepszych doświadczeń, jakie można mieć na wyspie. Miasto zostało uznane za obiekt światowego dziedzictwa i jest pod wpływem różnych kultur, które przeszły przez nie na przestrzeni lat. Stone Town ma wiele sekretnych zakątków, więc polecam Wam zgubić się w jego uliczkach. Poznaj lepiej stolice Zanzibaru, dzięki temu artykułowi: https://www.hotelinfo.pl/zanzibar-i-jego-piekna-stolica-stone-town

Wyspa Changgu

Jest to kolejny punkt obowiązkowy na Zanzibarze. Jest znana jako Wyspa Więzienna, ponieważ w 1880 roku była używana jako więzienie do przewożenia niewolników na Bliski Wschód lub do Europy. Znajduje się on około 20 minut od Stone Town i można do niej dotrzeć jedynie łodzią. Obecnie wyspa została przekształcona w rezerwat przyrody liczący około 200 żółwi olbrzymich, które pochodzą z 4 okazów podarowanych przez gubernatora Seszeli w 1919 roku. Wizyta na wyspie Changgu może być zwieńczeniem zwiedzania Stone Town, a nawet można odwiedzić plażę Nakupenda, która znajduje się na pobliskiej wyspie.

Jambiani

Jambiani Village to jedno z najpiękniejszych miejsc na Zanzibarze. Wyróżnia się przede wszystkim kolorem swoich wód, które są krystalicznie czyste. Jedną z rzeczy, która najbardziej rzuca się w oczy na tych wodach są niskie pływy, które zmieniają się w zależności od pory roku. Jeśli wybierzesz się w czasie odpływu, będziesz musiał dość długo spacerować, zanim zostaniesz przykryty na tyle, by móc zanurkować.

Jest to również doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing i paddle surfing, ponieważ znajduje się w dość wietrznej części wyspy.

Las Jozani

Las Jozani na Zanzibarze to jedyne miejsce na świecie, gdzie można zobaczyć zagrożoną wyginięciem małpę czerwoną colobus. Wizyta w lesie odbywa się z przewodnikiem, co pozwoli Ci poznać wiele faktów i ciekawostek, które, o ile nie jesteś ekspertem, ominęłyby Cię, gdybyś poszedł sam. Zdecydowanie świetne doświadczenie i alternatywa dla plaż.

Kizimkazi

Główną atrakcją turystyczną w Kizimkazi jest pływanie z delfinami w tej małej wiosce rybackiej. Kizimkazi to kompleks kilku zatok i starych budynków, które stają się jednym z najbardziej godnych uwagi zainteresowań turystów. Można też przenieść się do kolejnej wioski, by zwiedzić najstarszy czynny meczet Shirazi w Afryce Wschodniej.