Dominikana – co warto zobaczyć?

Dominikana jest coraz bardziej popularnym celem wypraw, a biura podróży mogą zaskoczyć nas coraz ciekawszą ofertą wypoczynku na jej terenie. Jakie atrakcje zasługują tu na wyróżnienie? Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym karaibskim kraju?

Dominikana zajmuje większą część Haiti – słonecznej wyspy, kuszącej rewelacyjnym klimatem, pięknymi plażami i doskonałymi warunkami do wypoczynku. Kto postawi na wczasy w tej części Karaibów, ten będzie mógł opalać się na plaży, nurkować i zwiedzać ciekawe miejsca. Jednym z obowiązkowych punktów w programie wycieczki po tym kraju jest Punta Cana – wspaniały przylądek, znany z pięknego wybrzeża i wielu popularnych hoteli. Inną atrakcją Dominikany jest Wyspa Saona, znana z plaż pokrytych jasnym piaskiem oraz rafy koralowej. Na wyspie tej nie brak i pięknych ogrodów, urzekających swą formą i tropikalnym charakterem. Miłośników przyrody oczaruje też z pewnością Damajagua – malownicza miejscowość, w pobliżu której znajduje się aż 27 wodospadów.

A jakie miasta warto zwiedzić? Z pewnością w tym kraju nie można pominąć Santo Domingo. To stolica Dominikany, na terenie której nie brak cennych zabytków. Wielką popularnością cieszą się też takie miasta, jak La Romana oraz Puerto Plata. I one są atrakcyjnym celem niejednej wycieczki, a dobre zagospodarowanie sprawia, że biura podróży coraz chętniej organizują wczasy w ich rejonie.

1 thought on “Dominikana – co warto zobaczyć?

  1. Polecam wyspę Saona położoną w południowej części wyspy. Widoki są spektakularne, rodem a pocztówek.

Comments are closed.