Kuba – wyspa jak wulkan

Kuba to największa bajeczna, karaibska wyspa oblana słońcem, otoczona białymi plażami na wybrzeżach Atlantyku i Morza Karaibskiego. W skład państwa kubańskiego wchodzi również 1600 wysepek oraz pojedynczych, ale malowniczych skał i raf. Kuba jest wspaniałym miejscem, gdzie naprawdę można wypocząć, a jednocześnie poznać odrobinę współczesnej historii i życia w skansenie komunizmu.

Co warto wiedzieć o Kubie?

Pewnie, gdyby nie sankcje gospodarcze nałożone przez USA i izolacja polityczna, współczesna Kuba nie byłaby taka, jaka jest dzisiaj. Wyspa oferuje życie w luksusie karaibskich wakacji – wspaniałe hotele, doskonałe jedzenie i przepych. Ale jest też inna Kuba – ta prawdziwa z toczącym się każdego dnia życiem jej mieszkańców i historią odkryć Krzysztofa Kolumba, Rewolucją Kubańską z Fidelem Castro i Ernesto Guevarą (Che) na czele, słynną Zatoką Świń i amerykańską bazą wojskową w prowincji Guantanamo.

Wybierasz się do Kuby lub do Meksyku? Sprawdź jak przygotować się do wycieczki do tych krajów.

A jaka jest naprawdę ta magiczna wyspa?

Taką Kubę można zwiedzić na własną rękę – choć to zadanie nie jest wcale łatwe, chyba, że mamy wystarczającą ilość gotówki i będziemy poruszać się przy pomocy taksówek (stare amerykańskie samochody!) lub wynajętego samochodu. Na Kubę można też polecieć z biurem podróży, które oferuje wycieczkę objazdową z opcją wypoczynku. I ta forma zwiedzania, jeśli nie jesteśmy rasowymi explorerami, jest dość ciekawa. Warto jednak przejechać całą Kubę – od północy na południe. Różnorodność krajobrazów, kubańskiej kultury, kuchni i mentalności jej mieszkańców na pewno wywrze na nas niezatarte wrażenia.