Plaża w Sarbinowie – rewelacyjne miejsce z niesamowitymi atrakcjami wokół!

Sarbinowo jest niewielką miejscowością położoną w województwie zachodniopomorskim. Zaledwie kilka kilometrów od tego punku znajduje się Mielno, a także Ustroń Morski.

W Sarbinowie turyści najpierw odwiedzają plażę, aby przywitać się z naszym polskim Morzem Bałtyckim. Plaża ma niesamowity dostęp do słonej, ciepłej wody morza, a na całej jej powierzchni widnieje złoty, cieplutki piasek. Turyści uwielbiają kąpać się w ciepłych wodach lub wygrzewać na plaży, czy budować rewelacyjne figury z piasku. Niektórzy jednak wolą pozwiedzać okoliczne miejsca, atrakcje.

Atrakcje blisko plaży w Sarbinowie – zapoznaj się z nimi jeszcze przed wyjazdem

  • Nadmorska promenada/promenada spacerowa w Sarbinowie – jest to kilometrowy mur, który postawiono nad brzegiem morza już w 1910 roku. Ma on zabezpieczać brzeg morza oraz plażę. Zaporę zbudowano z kamieni oraz betonu. Oddziela ona plażę od kawiarenek oraz punktów gastronomicznych. Za tak zwaną zaporą widnieje chodniczek, dzięki któremu możesz przejść się w akompaniamencie fal i złotego piasku. Ciąg spacerowy ma długość około 1,2 kilometra, ciągnie się wzdłuż plaży, ulicy Nadmorskiej. Rozpoczyna się on w zachodniej części Sarbinowa, kończy tuż za kościołem, na wschodnim krańcu wsi.
  • Neogotycki Kościół – Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to niezwykle ciekawy punkt podróży dla osób, które uwielbiają zwiedzać miejsca sakralne lub po prostu historyczne. Kościół ten widnieje w miejscowości już o XIX wieku. Zabytek ten mieści się naprawdę blisko plaży.
  • Molo w Sarbinowie – będąc nad morzem grzechem byłoby nie odwiedzić jakiegokolwiek, malowniczego molo. Znajduje się ono na wysokości wejścia numer 5 na plażę. Jest to drewniany pomost. Przechadzając się nim poczujesz niesamowity klimat nadmorskiej miejscowości.

Tutaj więcej ciekawostek na temat najpopularniejszych polskich plaż.