Najciekawsze informacje na teamt Francji

Francja to kraj położony w Europie Zachodniej, jednak posiada także terytoria zamorskie na innych kontynentach są to: Gwadelupa, Martynika, Gujana Francuska, Reunion, Majotta (od 2011 roku), Polinezja Francuska, Saint-Barthélemy, Saint-Martin, Saint-Pierre i Miquelon, Wallis i Futuna, Nowa Kledodnia, Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne, Wyspa Clippertona.

Terytorium Francji jest 1,8 razy większe niż terytorium Polski. Jest to największy kraj w Unii Europejskiej.  Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że stolicą Francji jest Paryż. Jednak nie każdy  wie, że układ miasta z lotu ptaka przypomina muszlę ślimaka. Powierzchnia Paryża  w przybliżeniu jest równa powierzchni Radomia.

Oczywiście w Paryżu mieszka zdecydowanie więcej osób. Symbolem stolicy Francji jest wieża Eiffla. Mało kto wie, ze w jej pobliżu znajduje się mniejsza od oryginału Statua Wolności.

Francja, to jeden z niewielu Państw na świecie, w którym można wziąć ślub z osobą zmarłą. Na taką ceremonię musi wydać zgodę prezydent Francji. Śluby z osobą zmarłą miały swój początek w okresie I wojny światowej. To  właśnie podczas tego konfliktu wielu mężczyzn straciło życie. Ślub ze zmarłym narzeczonym regulował sytuację prawną mnóstwa sierot i kobiet, których narzeczeni zginęli na froncie. Oczywiście współcześnie ślub ze zmarłą osobą zdarza się niezwykle rzadko… W czasie tej samej wojny Francuzi stworzyli replikę Paryża. Falsyfikat miał za zadanie zmylić Niemców i uchronić stolicę prze

Co ciekawe Francja Pozostaje z Anglią w stanie wojny od1453 roku. Po Wojnie Stuletniej te dwa państwa nigdy nie podpisały formalnego rozejmu.

Więcej ciekawostek o państwach z całego świata znajdziesz w portalu: https://wyruszam.pl/.