Jak komfortowo przetrwać podróż?

Każdy czasem gdzieś wyjeżdża, czy to na szkolenie firmowe, czy wakacje. Jedni uwielbiają podróże inni kiepsko znoszą pobyt po za domem. Przyczyny tego są różne, zazwyczaj problemem jest zła organizacja.

Komfort snu i wypoczynku

Na dłuższy wyjazd, gdy mamy do dyspozycji samochód, dobrym pomysłem będzie zabranie własnej pościeli. Za twarda poduszka, czy szorstka kołdra w hotelu nie będą nam straszne.
W przypadku gdy jedziemy autobusem lub pociągiem, możliwości bagażowe będą bardziej ograniczone, ale nie trzeba całkowicie rezygnować z przytulanek. Podczas jazdy warto mieć ze sobą kocyk, ulubioną poduszkę, albo maskotkę. Coś miękkiego, co lubimy, o co możemy oprzeć głowę a także otulić, gdy poczujemy się zmęczeni.

Zadbaj o dietę

Jedz regularne, lekkostrawne posiłki. Kłopoty trawienne szczególnie uprzykrzają czas jazdy Zorientuj się również jakiej jakości jedzenie podają w miejscu docelowym, gdzie są sklepy
i restauracje, szczególnie jeśli jesteś na jakiejś diecie. Unikniesz w ten sposób dodatkowego stresu,
związanego z poszukiwaniem odpowiedniego pożywienia.

Garderoba

Prognozy pogody są punktem odniesienia, ale nie należy wierzyć im całkowicie. Pogoda lubi się zmieniać, a nie ma nic gorszego od marznięcia podczas zwiedzania lub gotowania się w zbyt grubym ubraniu podczas rozmowy z klientem. Przygotuj także awaryjny zestaw ubrań, nawet jeśli jedziesz tylko na kilka dni. Niechciane plamy zdarzają się, a spacerowanie z widocznie ubrudzonym odzieniem nie sprzyja dobremu samopoczuciu, ani schludnemu wizerunkowi.

Obuwie

Na pewno nie zabieraj butów, które są zupełnie nowe. Sprawdzony, wygodny model, zdecydowanie lepiej się sprawdzi. Ból kręgosłupa w zbyt wysokich szpilkach, odciski i otarcia podczas wycieczki, potrafią być udręką, a często przyczyną pozostania w hotelowym pokoju. Jeżeli już się przytrafią, warto mieć ze sobą apteczkę oraz drugą parę butów na zmianę.

Pokój sypialny

Atmosfera w hotelu z zasady powinna być przyjemna. Standardy zależą od typu jaki wybierzemy, ale jeśli znacząco odbiegają od oferty, którą przeglądaliśmy, nie bójmy się reklamacji i zmiany kwatery. Czas na sen ma nas relaksować i przygotować do dalszych wyzwań.

Dobrze organizując swoją podróż możemy być spokojni o jej przebieg. A z każdą kolejną nabieramy cennego doświadczenia.