Najlepsze porady wakacyjne

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje! Pora wybrać cel naszych podróży. Czy interesuje nas luksusowe spa, leżenie na plaży i słońce czy może aktywne zwiedzanie, wędrówki? Inaczej też wyglądają wakacje całą rodziną, z małymi dziećmi, a inaczej w pojedynkę. słońce, plaża, opalanie, jezioro, morze, egzotyczny kurort z palmami i drinkiem? Nad tym wszystkim pora się zastanowić.

Należy też zdecydować, czy wybieramy się w podróż z biurem podróży, które zapewnia nam wszystkie atrakcje, czy planujemy samodzielnie podróż- własnym środkiem transportu, może nawet autostopem? Ciekawą propozycją wakacji są strony, na których ludzie wynajmują swoje prywatne domy turystom. Bo jak lepiej poczuć klimat miasta, niż u tubylców? Do tego koniecznie musimy spróbować regionalnej kuchni- dopiero wtedy wakacje możemy uznać za zaliczone! 🙂 Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty? Ilość drinków w pakiecie nie jest tak ważna jak np. odległość hotelu od plaży, czy innych atrakcji, bo czasami wymaga to wynajęcia na miejscu samochodu. Trzeba też sprawdzić komunikacje miejską, w większości krajów uczniowie, studenci i seniorzy mają spore zniżki- na muzea, nawet hotele- warto o tym pamiętać! Trzeba też przemyśleć, w jakich warunkach chcemy mieszkać- czy ważniejszy dla nas jest luksusowy hotel, czy cena. Może warto pomyśleć o campingach, jednak namiot stanowi wyzwanie.

Nie zapomnijcie również o ochronie przeciwsłonecznej, filtrach, okularach. Warto się również zaopatrzyć w podręczną apteczkę, na wszelki wypadek. Bo wakacje przede wszystkim muszą być bezpieczne!